Достапни линкови

Седница на Собранието на РМ, прва по паузата за изборите


Собранието на Република Македонија ќе ја одржи 51-та седница, прва по паузата поради претседателските и локалните избори. На дневен ред на седницата, меѓу останатите точки, се и предлогот за избор на член на Советот за раиодифузија од Македонската академија на науките и уметностите, предлог законот за изменување и дополнување на законот за здравствено осигурување, како и годишниот извештај на народниот правобранител.
XS
SM
MD
LG