Достапни линкови

Црвенковски на последна средба со раководството на АРМ


Армијата на Република Македонија во наредниот период мора да продолжи со своето модернизирање во согласност со највисоките меѓународни стандарди, порача македонскиот претседател и врховен командант на Армијата Бранко Црвенковски на денешниот работен состанок со министерот за одбрана Зоран Коњановски и раководството на АРМ по повод неговото заминување од претседателската функција. Црвенковски додаде дека за Македонија не постои друга алтернатива освен целосна и брза интеграција во евроатлантските структури.
XS
SM
MD
LG