Достапни линкови

Пет лица загинале во самоубиствен напад во Авганистан


Во самоубистен бомбашки напад чија цел била полициска патрола во Јужен Авганистан загинале пет лица, а 17 се повредени. Двајца од загинатите биле полицајци, а тројца цивили. Нападот се случил во провинцијата Хелманд.
XS
SM
MD
LG