Достапни линкови

Претседателски избори во АлжирВо Алжир денеска се одржуваат претседателски избори на кои се очекува актуелниот претседател Абделазис Бутефлика да го освои и третиот мандат. Исламистичките бунтовници извршија неколку напади пред изборите, а властите во Алжир предупредуваат на можни инциденти и за време на гласањето.
XS
SM
MD
LG