Достапни линкови

Иран воздржан на предлогот на Западот за преговори


Иран најнапред ќе ги разгледа деталите пред да одговори на понудата на Западот за преговори во врска со неговата нуклеарна програма, соопшти официјален Техеран. Овој предлог го дадоа Соединетите Држави, Русија, Франција, Германија и Велика Британија, по вчерашните разговори во Лондон.
XS
SM
MD
LG