Достапни линкови

Најавени секојдневи протести на опозицијата во Грузија


Во главниот град на Грузија, Тбилиси денеска започнаа масовните демонстрации, а опозицијата најави секојдневни протести и во другите грузиски градови се додека претседателот Михаел Саакашвили не си поднесе оставка. Полицијата соопшти дека нема да интервенира се додека протестите се одвиваат мирно. Според аналитичарите, позицијата на Саакашвили е ослабена по минато-годишната војна со Русија.
XS
SM
MD
LG