Достапни линкови

Ирачкиот премиер во посета на Русија


Ирачкиот премиер Нури Ал Малики ја започна три-дневната посета на Русија. Најавени се разговори со претседателот Дмитри Медведев и со премиерот Владимир Путин, главно за енергетска соработка.
XS
SM
MD
LG