Достапни линкови

Уапсени 12 пакистанци во Англија, осомничени за тероризам


Британската полиција упасила 12 лица во рамките на анти-терористичката акција во северо-западна Англија. 10-мина од нив биле пакистанци со студентски визи. Полицијата соопшти дека Велика Британија се соочувала со неколку терористички закани.
XS
SM
MD
LG