Достапни линкови

Европарламентарката Беер во Македонија


Пратеничката во Европскиот парламент Ангелика Беер денеска ќе престојува во Македонија. Посетата на земјава таа ќе ја искористи да се сретне со претседателот Бранко Црвенковски, со претседателката на Националниот совет за евроинтеграции Радмила Шеќеринска и со претседателот на собраниската Комисија за европски прашања Петар Поп-Арсов.
XS
SM
MD
LG