Достапни линкови

Во Грузија протест на опозицијата- бараат оставка на Саакашвили


Во Тбилиси е најавен протест на опозицијата и нејзините симпатизери , кои бараат од грузискиот претседател Михаил Саакашвили да си оди од власта. Претходно властите и партијархот на Грузиската православна црква упатија апел за мирни протести. Организаторите соопштија дека очекуваат неколку илјади луѓе да им се придружат на демонстрациите низ улиците на Тбилиси.
XS
SM
MD
LG