Достапни линкови

Во Израел зголемена безбедност по повод Пасха


На зајдисонце во Ерусалим почнува прославата на еврејскиот празник Пасха. Во меѓувреме, Израел ги презеде сите мерки за зголемување на безбедноста. Армијата го контролира Западниот брег и го ограничи движењето на Палестинците кон Израел. Во 2002-та година за време на Пасха во самоубиствен напад врз хотел беа убиени 30 Израелци.
XS
SM
MD
LG