Достапни линкови

Грузиските власти апелираа на мирни протести


Властите во Грузија, но и патријархот на Грузиската православна црква Илиа Втори упатија апел за мирни протести, што според планираното треба да се оддржат утре во главниот грузиски град Тбилиси, во организација на опозицијата и нејзините симпатизери. Организаторите на протестите соопштија дека очекуваат неколку илјади лица да им се придружат на демонстрациите низ улиците на Тбилиси. Опозицијата бара оставка од грузискиот претседател Михаел Саакашвили.
XS
SM
MD
LG