Достапни линкови

Пиратите во Сомалија киднапирале американски брод


Пиратите во Сомалија киднапирале дански брод кој пловел под американско знаме, соопшти американската морнаричка флота со седиште во Бахреин. Бродот бил киднапиран ,,240 наутички милји јужно од брегот на сомалијскиот град Ејл.“ Соопштено е дека се работи за карго-брод и најверојатно на него се наоѓале 20 американски државјани, членови на екипажот.
XS
SM
MD
LG