Достапни линкови

Разговор Обама – Алиев


Претседателот на Азербејџан Илхам Алиев остварил разговор со американскиот претседател Барак Обама, на кој главна тема биле односите меѓу Ерменија и Турција. Во соопштението од кабинетот на Алиев се наведува дека Обама го информирал ,,Лидерот на Азербејџан околу чекорите што се преземаат од страна на Соединетите Држави околу турско-ерменските односи“.
XS
SM
MD
LG