Достапни линкови

Ахмадинеџад ја прифаќа поканата од САД доколку е ,,искрена“


Иранскиот претседател Махмуд Ахмадинеџад изјави дека Иран ги поздравува разговорите со Соединетите Држави, доколку американскиот претседател докаже дека е ,,искрен“ во понудата. Ахмадинџад изјави и дека ,,Иран сеуште чека на практични и суштински промени во американската политика“. Американскиот претседател Барак Обама минатиот месец изјави дека сака подобри врски со Иран и понуди нов почеток во односите.
XS
SM
MD
LG