Достапни линкови

Големи анти-владини демонстрации во Тајланд


Повеќе од 100 илјади анти-владини демонстранти протестираат во Бангкок, во досега најголемите демонстрации против актуелниот премиер на Тајланд Ахисит Веџаџива. Полицијата во Бангкок соопшти дека очекува дополнителен број поддржувачи на поранешниот тајландски премиер Таксин Шинаватра, да им се придружат на демонстрантите. Властите изразуваат загриженост за можни насилства, откако вчера демонстрантите го нападнале возилото на премиерот.
XS
SM
MD
LG