Достапни линкови

Вселенски туризам


Руската вселенска капсула Сојуз, во која како турист беше и американскиот милијардер Чарлс Симони и двајца професионални астронаути, успешно слета во централен Казахстан. Капсулата на земјата пристигна од Меѓународната Вселенска Станица.
XS
SM
MD
LG