Достапни линкови

ЕУ тројката во посета на Босна и Херцеговина


Министрите за надворешни работи на Чешка, Франција и Шведска, Карел Шварценберг, Бернард Кушнер и Карл Билт, кои престојуваат во вонредна посета на Босна и Херцеговина , ке се состанат со представниците на локалните власти и меѓународната заедница. Главна тема на разговорите на ЕУ тројката ке биде надминување на застојот на земјата на европском пут.
XS
SM
MD
LG