Достапни линкови

Полскиот Претседател Качински во Кабул


Полскиот Претседател Лех Качински пристигна во Кабул на разговори со авганистанскиот Претседател Хамид Карзаи. Полска е една од клучните земји како голем придонесувач во воената мисија на НАТО во Авганистан. Качински во Авганистан е во еднодевна посета.
XS
SM
MD
LG