Достапни линкови

250 жртви во земјотресот во Италија


Италијанските власти соопштија дека бројката на настрадани во земјотресот во централна Италија достигнала 250 мртви. Спасувачките напори биле отежнати поради серијата афтер шокови. Екипите, како што се јавува, спасиле 20 годишна девојка која 40 часа била во урнатините. Властите се надеваат дека ке најдат и други преживеани.
XS
SM
MD
LG