Достапни линкови

Расте бројот на загинати во земјотресот во Италија


Бројот на загинати во земјотресот што ја погоди Италија достигна над 230. Спасувачките напори вчера беа попречени од серија „афтер шокови“, но беше пронајдено 20- годишно момче кое ја преживеало несреќата под урнатините, 40 часа по земјотресот. Премиерот Силвио Берлускони изјави дека спасувачката операција ќе продолжи и во наредните денови и побара поставување капмпови за обезбедување помош за илјадници луѓе кои останаа без домови.
XS
SM
MD
LG