Достапни линкови

Израел успешно извршил тестирање на антиракетен систем


Израелското министерство за одбрана соопшти дека денеска успешно е извршено тестирање на анти-ракетен систем, дизајниран за одбрана од евентуален ракетен напад од некоја од земјите од регионот. Тестирањето на системот-пресретнувач ,,Стрела“ е заеднички американско-израелски проект.
XS
SM
MD
LG