Достапни линкови

Црвенковски му ја честиташе победата на Иванов


Македонскиот претседател Бранко Црвенковски денеска му го честиташе на Ѓорге Иванов изборот за нов шеф на државата. Нашиот главен предизвик е реализација на стратешките приоритети за полноправно членство на Македонија во НАТО и во ЕУ, оттаму одговорноста на носителите на највисоките државни функции за реализација на овие приоритети е дотолку поголема, наведува Црвенковски во честитката до Иванов.
XS
SM
MD
LG