Достапни линкови

Во бомбашки напад во Багдад 9 загинати


Девет лица загинале, а 20-тина се повредени при експлозија на автомобил бомба на фрекфентна улица во една шиитска област во Багдад, соопшти ирачката полиција. До денешниот напад, доаѓа откако вчера во серија експлозии што исто така се случија во неколку шиитски области во главниот ирачки град, загинаа 37 лица.
XS
SM
MD
LG