Достапни линкови

Во Молдавија по парламентарните избори, протести


Во денешните протести во Молдавија против победата на комунистите на парламентарните избори демонстраните ги искршиле прозорците и се обиделе насилно да влезат во претседателскиот кабинет во главниот град Кишињев. Ројтерс јавува дека притоа дошло и до судири со полицијата. На протестите имало над десет илјади луѓе.
XS
SM
MD
LG