Достапни линкови

Знамињата на Албанија и на Хрватска пред седиштето на НАТО


Со свечено кревање на знамињата на Албанија и на Хрватска денеска пред седиштето на НАТО во Брисел и официјално е одбележан нивниот прием во Алијансата. На свеченоста присуствуваа генералниот секретар на НАТО Јап де Хоп Схефер и премиерите на двете земји Сали Бериша и Иво Санадер, кои оценија дека станува збор за историски ден за нивните народи.
XS
SM
MD
LG