Достапни линкови

Во Скопје средба Рикер - Иванов


Американскиот амбасадор во Република Македонија, Филип Рикер му ја честиташе на Ѓорге Иванов победата на претседатеските избори на 5 април а упати честитки и до сите граѓани за успешно спроведените избори. Тој денеска се состана со Иванов при што изрази надеж за соработка со новоизбраниот претседател на Република Македонија.
XS
SM
MD
LG