Достапни линкови

Во Брисел церемонија за приемот на Албанија и Хрватска во НАТО


Денеска во седиштето на НАТО во Брисел ќе се одржи официјална церемонија по повод приемот на Албанија и на Хрватска во Алијансата. Премиерите Сали Бериша и Иво Санадер ќе присуствуваат на кревањето на знамињата на нивните земји кои на самитот на НАТО во минатата недела влегоа во Алијансата која сега брои дваесет и осум членки.
XS
SM
MD
LG