Достапни линкови

Пакистан ја продолжува борбата против тероризмот


Пакистанскиот претседател Асиф Али Зардари изјави дека Пакистан се бори против тероризмот заради сопствен опстанок и оти нема да им подлегне на притисоците на милитантите. Тој ова го изјавил за време на состанокот во Исламабад со командантот на американската војска адмирал Мајк Мулен и со специјалниот американски пратеник за Авганистан и Пакситан Ричард Холбрук.

XS
SM
MD
LG