Достапни линкови

Американски конгресмени во посета на Куба


Кубанскиот претседател Раул Кастро се состанал со американски конгресмени, прва средба на Кастро откако ја презеде таа функција во минатата година. Кубанската телевизија објави дека во американската делегација која престојувала во Хавана имало шестмина конгресмени од Демократската партија. Агенциите јавуваат дека оваа посета следувала по извештаите дека претседателот Барак Обама би можело да укине некои од американските санкции против Куба.
XS
SM
MD
LG