Достапни линкови

Нови НБА- ѕвезди во Куќата на славните


Поранешните НБА кошаркари Мајкл Џордан, Дејвид Робинсон и Џон Стоктон вчера се примени во Куќата на славните.
На Летечкиот Мајк, Адмиралот Робинсон и извонредниот додавач на Јута Џез- Џон Стоктон, во куќата на кошаркарските великани им се придружуваат и тренерот на Јута Џери Слоун и тренерот на женскиот колеџ тим Си, Вивијан Стрингер.
Приемната церемонија во Куќата на славните ќе се одржи од 10-ти до 12-ти септември во Спрингфилд.
XS
SM
MD
LG