Достапни линкови

Холбрук и Мулен во посета на Пакистан


Специјалниот пратеник на Соединетите Држави за Авганистан и Пакистан Ричард Холбрук и командантот на американската армија адмиралот Мајк Мулен допатуваа во Исламабад на разговори со пакистанските власти, околу борбата против талибанците и милитантите од Ал Каеда. Нивната посета на Пакистан, доаѓа по вчерашните средби со властите во Авганистан.
XS
SM
MD
LG