Достапни линкови

Во Багдад во серија напади загинаа 34 лица


Според последните податоци во шесте експлозии на автомобил бомби што денеска одекнаа во Багдад загинале најмалку 34 лица, а околу 100 лица се повредени, соопшти ирачката полиција. Нападите се случиле на неколку фреквентни пазари во градот.
XS
SM
MD
LG