Достапни линкови

Во авионска несреќа во Индонезија загинале 24 луѓе


24 лица загинале при пад на воен авион во Индонезија. Авионот при падот се урнал во објект на аеродромот по што се запалил. Сеуште не се знаат причините за несреќата на авионот од типот ,,Фокер 27“ во кој се наоѓале регрути на специјалните сили и шест членови на екипажот.
XS
SM
MD
LG