Достапни линкови

Француската полиција открила експлозив за потребите на ЕТА


Полицијата во Франција открила повеќе од 500-тини килограми експлозив во складиште кое како што се верува го користела баскијската сепаратистичка група ЕТА. Полицијата пронашла експлозив и повеќе супстанци за изработка на бомби за потребите на ЕТА.
XS
SM
MD
LG