Достапни линкови

2009-та ќе биде многу тешка за Русија - изјави ПутинРускиот премиер Владимир Путин денеска имаше обраќање во Думата во врска со владините мерки за справување со економската криза. Путин пред пратениците истакна дека постоела заканата од банкарска криза во Русија, но оти била избегната. Тој потенцира дека по 9 години голем економски раст, оваа година ќе биде многу тешка за Русија, но оти земјата ќе го избегне најлошото сценарио.
XS
SM
MD
LG