Достапни линкови

Кастро - можен дијалог со САД


Поранешниот кубански лидер Фидел Кастро изјави дека Куба не се плаши од дијалог со Соединетите Држави. Кастро, во колумна на Интернет, му оддаде признание на американскиот сенатор Ричард Лугар кој повика на нов американски политички ангажман со Куба. Инаку, делегација на американскиот Конгрес е во Куба на разговори за унапредување на односите меѓу двете земји.
XS
SM
MD
LG