Достапни линкови

Во Истанбул Форум за културните различности


Денеска во Истанбул се одржува форум на Алијансата на цивилизации. Главна тема на која ќе дискутираат претставници од педесет земји ќе биде доброто менаџирање на културните различности во време на забрзана глобализација. На форумот ќе учествува и македонскиот министер за надворешни работи Антонио Милошоски.
XS
SM
MD
LG