Достапни линкови

Претседателот на САД, Обама во посета на Турција


Американскиот претседател Барак Обама се наоѓа во дводневна посета на Турција. Со престојот во единствената муслиманска земја членка на НАТО, Обама ја завршува повеќедневната европска турнеја. Предвидено е тој да се сретне со претставници на државниот врв на Турција, како и со верските водачи.
XS
SM
MD
LG