Достапни линкови

Северна Кореја- тема на седницата на Советот за безбедност на ОН


Советот за безбедност на Обединетите нации одржа состанок зад затворени врати, на кој се дискутирало за Северна Кореја и за лансирањето на ракетата со голем дострел. Состанокот се одржа по барање на Соединетите Американски држави и Јапонија, кои бараат „силна заедничка акција како одговор на постапките на Пјонгјанг кои се спротивни на резолуциите на Обединетите нации“.
XS
SM
MD
LG