Достапни линкови

Палестинскиот претседател Абас во посета на Ирак


Палестинскиот претседател Махмуд Абас денеска допатувал во Багдад, што е прва посета на еден палестински лидер на Ирак од американската инвазија врз оваа земја во 2003-та година, јавуваат агенциите. Портпаролот на ирачката влада соопшти дека ирачките лидери во текот на разговорите со Абас, ќе го поддржат создавањето на палестинска држава.
XS
SM
MD
LG