Достапни линкови

Пиратите киднапирале германски брод


Сомалијските пирати киднапирале германски товарен брод во Индијскиот Океан, соопшти морнаричката служба на Кенија. Во бродот, како што е соопштено, имало 24 членови на екипажот.
XS
SM
MD
LG