Достапни линкови

Две несреќи во кои има и жртви во САД


Вооружено лице уби тројца полицајци во американскиот град Питсбург. Полицајците биле повикани да реагираат по известување за нарушување на јавниот ред и мир во еден дом во Питсбург, по што вооружениот напаѓач отворил оган врз нив. Агенциите јавуваат за уште еден инцидент во државата Вашингтон, каде што татко ги убил своите пет малолетни деца, по што извршил самоубиство.
XS
SM
MD
LG