Достапни линкови

Во бомбашки напад во Пакистан 12 лица загинаа


При експлозија на бомба во шиитска џамија во градот Шаквал во северен Пакистан, загинале најмалку 12 лица, а повеќе од 50 се повредени. Експлозијата се случила додека во џамијата била во тек религиозна церемонија.
XS
SM
MD
LG