Достапни линкови

Демонстрации во Москва поради економската криза


Неколку стотици демонстранти денеска во Москва оддржаа протести против начинот на справување со економската криза од страна на руската влада. Протестите биле во организација на Комунистичката партија. Полицијата привела 25 про-владини активисти кои се обидувале да ги прекинат демонстрациите на Комунистичката партија и извикувале анти-комунистички слогани.
XS
SM
MD
LG