Достапни линкови

Палестински милитанти загинале во судири со израелските сили


Двајца палестински милитанти загинале во вооружените судири со израелските сили што денеска се случиле североисточно од Појасот Газа. Израелската армија соопшти дека милитантите планирале поставување на бомба во близина на безбедносниот пункт што ги одвојува израелската и палестинската територија, источно од бегалскиот камп Џабалија.
XS
SM
MD
LG