Достапни линкови

Пакистанските талибанци ја презедоа одговорноста за нападот во Њујорк


Командантот на пакистанските талибанци Бетулах Месуд ја презеде одговорноста на вчерашниот инцидент во американската државава Њујорк кога вооружен напаѓач уби 13 лица во еден американски имиграционен центар, пред да се самоубие. Месуд во телефонска изјава од неутврдена локација, рекол дека убиството било извршено во знак на одмазда поради американските напади врз пакистанските региони во близина на границата со Авганистан.
XS
SM
MD
LG