Достапни линкови

Хрватска и Албанија во НАТО


Хрватска може да придонесе во операциите на НАТО со своето воено искуство, изјави хрватскиот претседател Стипе Месиќ. Месиќ и премиерот Иво Санадер вчера пристигнаа во германскиот град град Баден Баден, који је заједно с Кел и францускиот Стразбур се домаќини на самитот на НАТО. Покрај Хрватска и Албанија денеска станува членка на НАТО.
XS
SM
MD
LG