Достапни линкови

Анти Нато протести во Стразбур


Полицијата со солзавец се обидува да ги растера демонстрантите кои имаат намера да стигнат до центарот на францускиот град Старзбур. Тие протестираат против самитот на НАТО кој денеска продолжува. Анти-воените и анти капиталистичките демонстранти во Старзбур се судрија со полицијата и во изминативе денови.
XS
SM
MD
LG