Достапни линкови

Схефер вели НАТО е поделен за односите со Русија


Членките на НАТО се поделени околу прашањето за односите со Русија, што ни ги усложнува врските со Москва. Ова го оцени генералниот секретар на НАТО Јап Де Хоп Схефер за руските медиуми. Алијансата во минатиот месец реши повторно да го започне дијалогот со Русија на високо ниво, што беше прекинат по минатогодишната руска интервенција во Грузија.
XS
SM
MD
LG